Основи: Сайти для розробки
Огляд використання сайтів для розробки з прикладом робочого процесу для створення сайту.
Що таке сайт для розробки?
Сайти для розробки це різні копії одного і того ж сайту що використовуються для розробки, оновлення та тестування сайту без ризику внесення змін на живий сайт.
Приклад робочого процесу з розгортанням сайтів для розробки зазвичай включає сайти названі наступним чином:
- Локальне оточення
-
Процес розробки починається з того, що розробники працюють над новим функціаналом, правкою багів, темізацією і конфігурацією на їх локальних сайтах.
- Дев сайт
-
Розробники відправляють зміни, які вони робили на дев сайт. Для команди з більш ніж одного розробника, використовується зазвичай контроль версій. Git - це система контролю версій, яка відстежує, які зміни відбулися у всіх ваших файлах. Ви можете закомітити ці зміни в ваш репозиторій. Використання Git дозволяє членам команди працювати на одному і тому ж сайті без перезапису роботи кожного. це також робить можливим легко відкотити до попереднього стану перед внесеними змінами.
- Тестовий сайт
-
Тестовий сайт може бути також використаний для тестування або перенесення змін для підтвердження клієнтом. QA (Quality Assurance, Контроль якості) і UAT (User Acceptance Testing, Тестування користувачами) найчастіше проводяться саме на тестовому сайті. Рекомендується мати той же контент що і на живому сайті на дев і тестових сайтах, щоб ви могли тестувати як новий функціонал буде працювати з існуючим контентом.
- Живий сайт
-
Живий сайт викладений в Інтернет і доступний користувачам. Він містить нові зміни, які підтверджені як безпечні для перенесення на живий сайт.
Залежно від розмірів проекту, обсягу робіт, вимог і зацікавлених сторін, етапи з вищеописаного процесу можуть бути видалені або додані додаткові етапи. Наприклад, тестування сайту перед перенесенням правок на тестовий сайт, може бути додано окреме тестування функціоналу та інтерфейсу користувача.
Пов’язані теми
Автори
Написано і відредаговано Diána Lakatos, і Jojy Alphonso із Red Crackle.
Перекладено Олексій Бондаренко із Mazaltov.